Kategori

Markalar

Fiyat Aralığı

Fırsatlar

BOYUT


Ürün Listesi


İçerik Detay

YAĞLI BOYA KAĞIT

Yağlı boyalar tuval, ahşap ve porselen gibi yüzeylere uygulandığı gibi yağlı boyalar için özel olarak imal edilen kalın yağlı boya kağıtları üzerinde de uygulanabilir. Yağlı boya kağıtlar özel bir şekilde üretildiğinden dolayı doğal bir dokusu bulunmaktadır. Farklı boyutları bulunan yağlı boya kağıtların A3 - A4 - A5 gibi boyutları en çok bilinenler arasındadır. 
 
Yağlı boya çalışmalarına yeni başlangıç yapan ressam adayları ya da hobi resim ile ilgilenenler yağlı boya kağıt kullanma noktasında etkindir. Tuval söz konusu olduğunda ufak bir hata yaptığınızda tuval değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu durum sizin için daha masraflı hale gelebilir. Oysa ki yağlı boya kağıt kullanımı hem ekonomiktir hem de kolaydır. Birden fazla tuval kullanmak yerine birden fazla yağlı boya kağıt kullanmak daha mantıklı bir seçim olabilir.
 
Tuvali yanınızda taşımak oldukça güç olsa gerek! Yağlı boya kağıt ve defterler istediğiniz yerde çalışma yapabileceğiniz kadar taşınması kolaydır. Yağlı boya kağıtların yüzeyleri esnek ve pürüzsüzdür. Bu sebeple de yağlı boyaların emilim hızına göre tasarlanmıştır. 
Oldukça kıvrak bir hareketle yağlı boyalar yağlı boya kağıtları üzerinde istenilen desenle düzenlenebilir. Yağlı boya kağıtlar diğer kağıt türleri ile karşılaştırıldığında ise oldukça ekonomiktir.

Yağlı Boya Defter ve Kağıt Markaları

Yağlı boya kağıt ve defter çeşitlerinde birçok marka öne çıkmaktadır. Esas itibariyle en sık kullanılan yağlı boya kağıt ve defter markaları ise şunlardır: Claire Fontaine, Fabriano, Phoenix ve SM.LT’dir. 
 
Yağlı boya kağıt ve defter markalarından en çok talep gören Phoenix ve Claire Fontaine yağlı boya kağıt ve defterlerdir. Bu iki markanın en çok tercih edilmesinin sebebi ise kuşkusuz bu iki markanın da hem kaliteli olması hem de ekonomik olmasıdır. En iyi yağlı boya kağıtlar Art Sanatsal’da!
 

Yağlı Boya Kağıt ve Defter Fiyatları

Yağlı boya kağıt ve defter fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Özellikle de yağlı boya kağıt sayısı, boyutu ve markası fiyatı en çok etkileyen sebeplerdir. Dolayısıyla fiyat değişikliği bu üç temel başlık üzerinden belirlenir. Ancak bütün bunların dışında yağlı boya kağıt ve defterlerin kalitesi de fiyatı etkilemektedir. 
 
A4 yağlı boya kağıtlar 10 adetlik paketler yaklaşık 60 TL ile 70 TL arasındadır. Öte yandan aynı kağıt türünde 10 adetlik A3 yağlı boya kağıtlar ise 140 TL ile 150 TL arasında değişiklik göstermektedir. Yağlı boya kağıtlar paket düzeyinde 10 adetlik paketler genel olarak 240 gr. şeklindedir. Dolayısıyla bir yağlı boya kağıt ortalama 21 gr. olarak öne çıkmaktadır.
 

Yağlı Boya Kağıtlar Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yağlı boyalar için özel olarak imal edilen yağlı boya kağıtlar kullanıma hazır olsalar dahi boyanın yüzeye temasının daha iyi gerçekleşmesi, boyanın yüzeye yapışmasının sağlanması açısından astarlanması tavsiye edilir. Böylelikle hem yağlı boya daha iyi görünür hem de yağlı boya çalışmanız başarılı bir şekilde sonuçlanır. 
 
 
Ancak son zamanlarda üretilen yağlı boya kağıtlar için böylesine bir astarlama işlemi yapmaya gerek yoktur. Çünkü asitsiz yüzeyi ve yüzeye yayılacak olan yağlı boyayı eşit bir şekilde çekme düzeyi oldukça profesyoneldir. Bu nedenle de astara gerek kalmaz. Satın alır almaz kullanıma hazırdır.