Markalar

Fiyat Aralığı

Fırsatlar

BOYUT

DOLDURULABİLİR MARKERLAR

DOLDURULABİLİR MARKERLAR

GRAPHMASTER

GRAPHMASTER

MARVY

MARVY

PEBEO DECO

PEBEO DECO

UNI POSCA MARKERLAR

UNI POSCA MARKERLAR

ZIG ILLUMIGRAPH

ZIG ILLUMIGRAPH

ZIG POSTERMAN

ZIG POSTERMAN

EDDING E-5000

EDDING E-5000AKRİLİK MARKER NEDİR?

Akrilik marker, resimle profesyonel anlamda ilgilenenlerin de amatörce hobi olarak yaklaşanların da sıklıkla kullandığı bir malzemedir. Akrilik marker, akrilik kalemdir. Farklı birçok renk ve çeşitlere sahip olan akrilik kalemler resimde zengin bir dünya yaratmanın aracıdır. Canlı ve estetik görünümü sayesinde gerçek olanı resimle bütünleştirir. 
 
Akrilik kalemlerin en önemli özelliği diğer kalem türlerine göre daha kullanışlı olmasıdır. Akrilik markerları birçok zemine ve yüzeye uygulamak mümkündür. Örneğin; tuval üzerinde bir boyama yaparken aynı zamanda cam bir yüzeyde de kullanabilirsiniz. Akrilik markerlar en çok da cam, tuval ve kağıt üzerine uygulanmaktadır.
 
Akrilik kalemler bir yandan da ölçü niteliğindedir. Akrilik kalemler uygulandığı zeminde taşmaz, çizmez ve yayılmaz. Bundan dolayı sadece uygulandığı alanda kalır. Bu durum da resimde istenilen mükemmelliği yakalamanızı sağlar.
 
Akrilik kalemler ekonomik olduğu gibi sağlığınız açısından da bir tehdit oluşturmaz. İçerisindeki kimyasallar insan sağlığını riske atmamaktadır. Akrilik kalemler, keçeli kalemlerden farklı olarak ışığa dayanıklı olduğu için uzun süre kullanıma elverişlidir. Birçok ressam tarafından tercih edilen akrilik kalemler resimlerin en etkili şekilde boyanmasını sağlamaktadır. 
 

Akrilik Marker Çeşitleri Nelerdir?

Akrilik markerlar, kendi içerisinde çeşitlilik göstermektedir. Hem renk, hem boyut hem de marka temelinde farklılık gösteren akrilik kalemlerin kullanımı oldukça yaygındır. Akrilik kalem türlerini aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür. 
  • Doldurulabilir Markerlar
  • Graphmaster
  • Marvy
  • Pebeo Deco
  • Uni Posca Markerlar
  • Zig İllumigraph
  • Zig Posterman
Resimde çizim ne kadar önemli ise boyama da o kadar önemlidir. Dolayısıyla iyi bir resim kötü boyandığında ya da kaliteden yoksun bir boya ile boyandığında artık o resim iyi bir resim olmaktan çıkar. Akrilik kalem çeşitleri, siz ressamların ve resme ilgi duyanların daha etkili resimler yapmanıza destek olmaktadır.
 
Akrilik markerlar, ince ve kalın uçlu olmak üzere iki tiptedir. Resmin niteliği ya da kullanacağınız zemine göre ince ya da kalın akrilik boya kalemlerin, tercih edebilirsiniz. Akrilik boya kalemlerin yaygınlaşmasıyla birlikte kağıt, tuval, ahşap, cam ve birçok yüzeyi akrilik boya kalemleri ile boyamak mümkün. Öte yandan akrilik boya kalemlerinin ekonomik ve erişilebilir olması da kullanımı teşvik etmektedir.