Tüp Sulu Boyalar


Markalar

Fiyat Aralığı

Fırsatlar

DANIEL SMITH

DANIEL SMITH

St.PETERSBURG

St.PETERSBURG

GOLDEN QOR

GOLDEN QOR

DALER ROWNEY AQUAFINE

DALER ROWNEY AQUAFINE

OLD HOLLAND

OLD HOLLANDİçerik Detay

TÜP SULU BOYA NEDİR?

Tüp suluboya metal haznelerin içerisinde muhafaza edilen bir sulu boya çeşididir. Genel olarak suluboya denildiğinde herkesin zihninde oval tabletler şeklinde yan yana dizilmiş renkler bütünü vardır. Ancak tüp sulu boya daha farklı bir şekilde kullanılmaktadır. 
 
Tüp sulu boyalar akışkan kıvamı ile suluboya paletine aktarılır. Tüp suluboyaların uçucu özelliği olduğundan dolayı palete sadece kullanılacak kadar tüp suluboya sıkılmalıdır. Tüp suluboya renklerinin canlı ve dinamik görünümü ile resim kağıdının hızlı bir şekilde emmesi tüp suluboyaların sıklıkla tercih edilmesine sebep olmaktadır.
 
Tüp suluboyaların kıvamı yoğun ve nemlidir. Bundan dolayı tüp suluboyalar daha yavaş kurumaktadır. Renk karışımları elde etmek oldukça kolaydır. Tüp sulu boyalar içerisindeki pigment ve renk yoğunluğu ile seriler halinde numaralandırılır. Bu seriler 1 ile 8 arasında değişiklik göstermektedir. Sayılar arttıkça pigmentin yoğunluğu da artmaktadır.  

Tüp Suluboya Markaları Nelerdir?

Tüp suluboya markalar şunlardır: 
  • Daniel Smith Tüp Suluboya
  • St. Peterburg Tüp Suluboya
  • Golden Qor Tüp Suluboya
  • Daler Rowney Aquafine Tüp Suluboya
  • Old Holland Tüp Suluboya
Daniel Smith tüp suluboya ve St. Petersburg tüp suluboya çeşitleri en fazla talep gören, en çok tercih edilen tüp suluboyalardır. Kullanım açısından da oldukça işlevsel olan tüp suluboyalar profesyonel ressamlar ve resim sanatına yani başlangıç yapanlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Tüp Suluboya Fiyatları Nasıldır?

Tüp suluboya fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Tüp suluboyanın çeşiti, kalitesi, markası, ebatı ve set halinde olup olmaması fiyatlarını en çok belirleyen sebeplerdir.
 
Metal tüp hazneler içerisinde satılan tüp suluboyalar 20 TL ile 200 TL arasında değişiklik göstermektedir. Tüp suluboya set fiyatları da 200 TL ile 450 TL arasında değişiklik gösterir. Yapacağınız suluboya çalışmalarında tüp suluboyaları kullanmak size birçok yönden avantaj sağlayacaktır.