Tablet-Stick Sulu Boyalar


Markalar

Fiyat Aralığı

Fırsatlar

DANIEL SMITH

DANIEL SMITH

OLD HOLLAND

OLD HOLLAND

ST. PETERSBURG

ST. PETERSBURG

DALER ROWNEY AQUAFINE

DALER ROWNEY AQUAFINEİçerik Detay

TABLET-STİCK SULU BOYA NEDİR?

Tablet suluboya kalıplar halinde su ile inceltilmeye hazır halde bulunan boyalara denir. Tablet sulu boyaların çubuk biçiminde imal edilmiş hali ise stick (çubuk) sulu boya olarak bilinmektedir. 
 
Özellikle sulu boya setler kullanıldığında renklerden biri ivedilikle biterken; bazı renkler ise hiç kullanılmayabilir. Özellikle böyle durumlarda sık kullanılan renk tablet sulu boya olarak satın alınabilir. Profesyonel olarak resimle uğraşan ressamlar, grafikerler, tasarımcılar ve öğrenciler tablet ve stick (çubuk) sulu boyaları kullanmayı tercih etmekte tereddüt yaşamazlar. Çünkü tablet sulu boya çeşitleri çok zengindir. Ayrıca istenilen boya tipi farklı renklerin karışımı ile de elde edilebilir. 
 
Stick sulu boyalara gelince özellikle de amatörce resim sanatına yeni başlangıç yapanlar tarafından sıklıkla kullanılırlar. Kullanım açısından oldukça kolay olan stick sulu boyalar zengin renk yelpazesi ile canlı, parlak ve dinamik resimler yapmaya teşvik etmektedir. 

Tablet-Stick Sulu Boya Markaları Nelerdir?

Tablet ve stick (çubuk) sulu boya markalarına baktığımızda çok geniş bir çeşitlilik göze çarpmaktadır. Ancak kaliteli ve kullanışlı tablet sulu boya ve stick (çubuk) sulu boya markaları sınırlıdır. Bu markalar şu şekilde sıralanabilir:
  • Daler Rowney 
  • Daniel Smith
  • Old Holland
  • S.T.Petersburg
  • Winsor & Newton
  • Zig
En iyi tablet sulu boya markası Old Holland ve S.T.Petersburg’dur. Öte yandan profesyonel ressamların sıklıkla kullandığı tablet sulu boya markası ise Daniel Smith ve Daler Rowney markalarıdır.
 
Stick (çubuk) sulu boya markaları arasında da öne çıkanlar Winsor & Newton ve Zig markalarıdır. 

Tablet-Stick Sulu Boya Fiyatları Nasıldır?

Tablet sulu boya fiyatları ile stick (çubuk) sulu boya fiyatları birbirinden farklılık gösterebilmektedir. Tablet sulu boya fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu faktörlerden bazıları ise şunlardır: kalite, marka, tekli ya da set halinde satılıp satılmadığı ve renk skalası fiyatları doğrudan etkilemektedir.
 
Genel olarak sulu boya tablet boya fiyatları ortalama 20 TL ile 200 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ancak yanılgıya düşülmesin bu fiyatlar ortalama nitelik taşır. Dolayısıyla set halinde alınan tablet sulu boyaların fiyatları set içindeki boya sayısına göre değişiklik gösterir. 
 
Tablet sulu boya setler ise yine çok farklı fiyatlarda satışa sunulmaktadır. 6’lı tablet sulu boya set, 12’li tablet sulu boya set, 24’lü tablet sulu boya set, 36’lı tablet sulu boya set ve 48’li tablet sulu boya setlerin fiyatları birbirinden oldukça farklıdır. 
 
Özetle, tablet sulu boya setlerini 70 TL’ye de 1000 TL’ye de bulmak mümkündür. Kullanım amacınıza uygun sulu boya tablet setlerine sahip olabilirsiniz.
 
Stick (çubuk) sulu boya fiyatları da tablet sulu boya fiyatları gibi farklılaşmaktadır. Özellikle de set halinde satılan stick sulu boyalarla tek tek satılan stick sulu boya fiyatları birbirinden farklılık gösterir.

Profesyonel Tablet Sulu Boya Seti Nedir?

Profesyonel tablet sulu boya setleri çok sayıda ana renk ve ara renklerin bir arada olduğu metal, ahşap ve plastik kutularla satışa sunulan setlerdir. Ressamların sıklıkla tercih etmesinin sebebi ise profesyonel düzeyde estetik çalışmaların çok kolay bir şekilde yapılmasına olanak vermektedir. 
 
Bir resmin değeri estetik görünümü ile vermek istediği mesajda gizlidir. Bundan dolayı da resim yaparken imgelerinizi, hayallerinizi, düşüncelerinizi ve zihninizi rahatlıkla yansıtabileceğiniz renklere ihtiyaç duyacaksınız. Profesyonel tablet sulu boya seti size bu avantajı sağlamaktadır. 
 
En iyi profesyonel tablet sulu boya setlerinde renklerle istediğiniz sulu boya resimlerini keyifle yapacağınızdan emin olabilirsiniz.