Kategori

Markalar

Fiyat Aralığı

Fırsatlar

BOYUT


Ürün Listesi


İçerik Detay

SULUBOYA DEFTERİ NEDİR?

Suluboya çalışmaları için özel olarak imal edilen defterlere suluboya defteri denir. Suluboya defterleri farklı boyut ve sayıda resim kağıdından oluşmaktadır. Sulu boya defterleri yapılan sulu boya çalışmalarının bir arada toplanmasını da sağlamaktadır. Dolayısıyla özellikle sulu boya resim eğitimi alan öğrenciler için suluboya defterler oldukça işlevseldir. 
 
Suluboya defterlerin sağladığı en önemli avantajlardan birisi de resim çalışmasında ilk günden son güne kadar olan gelişimin rahatlıkla görülebilmesidir. Suluboya defterleri dışında sulu boya kağıtlar da kullanılabilir. Sulu boya kağıtlar tek tek resim kağıdı şeklinde, rulo halinde ve blok biçiminde olabilir. Ayrıca spiralli bir resim defteri görünümünde olan sulu boya kağıtlar da sıklıkla kullanılmaktadır.

Suluboya Defteri Fiyatları Nedir?

Suluboya defteri fiyatları birçok faktöre bağlı olarak farklılık göstermektedir. Özellikle de sulu boya defterin kalitesi, boyutu, sayfa sayısı ve markası sulu boya defter fiyatları belirleyen en önemli faktörlerdir. Öte yandan sulu boya defterlerinin en önemli özelliği resim kağıtlarının kalın olmasıdır. Kalın sayfalara sahip olan sulu boya resim defterleri diğer resim defterlerine göre daha pahalı olmaktadır.
 
Ekonomik sulu boya resim defterleri de kişilerin ihtiyaçlarına cevap verecek düzeydedir. Hemen hemen her bütçeye uygun sulu boya resim defterleri bulunmaktadır. Profesyonel anlamda sulu boya resim defter fiyatları diğer sulu boya resim defterlerine oranla yüksektir.

Sulu Boya Kağıdı Nedir?

Sulu boya kağıdı, sulu boya resim defterinden farklı olarak ayrı ayrı resim kağıtlarından oluşmaktadır. Sulu boya kağıtları sadece sulu boya için tasarlanmış çevre dostu resim kağıtlarıdır.
 
Sulu boya resim çalışmalarında kullanılabilir birçok farklı suluboya resim kağıtları vardır. Çizim, eskiz ve çalışma kağıtlarından farklı olarak sulu boya kağıdı sulu boyanın yüzeyde kalarak kurumasını sağlayan özel bir niteliğe sahiptir. Böylece renk pigmentleri sulu boya kağıdının yüzeyinde kalır ve parlak görünümünü korur. Sulu boya kağıdının kalite standartı yüksek kullanıcı oranına bağlıdır.
 
Sulu boya kağıtların ağırlıkları önemlidir. Fakat tamamen sulu boya kağıdının ağır olması onu kaliteli yapmaz. Diğer yandan sulu boya kağıtlarının ince olması ise istenilen bir şey değildir. Çünkü ince sulu boya kağıtları inceltilmiş sulu boyaya karşı dayanıklı olmayıp yırtılabilmekte ya da kabarmaktadır. Bundan dolayı ince fotokopi kağıtları, eskiz ve çizim kağıtları sulu boya resim kağıdı yerine kullanılamaz!
 
Sulu boya kağıtları genel olarak 5’li ve 10’lu paketler halinde satışa sunulmaktadır. Ağırlıkları değişmekle birlikte sulu boya kağıtları 120 gram, 230 gram, 350 gram ve 600 gram  ağırlığındaki paketlerde 5’li, 10’lu, 20’li ve 30’lu şeklinde satılmaktadır. Boyutlarına baktığımızda ise karşımıza sıklıkla 50x65, 24x32 ve  56x76 boyutlarda sulu boya resim kağıtları bulunmaktadır.

Suluboya Kağıdı Fiyatı Nedir?

Sulu boya kağıt fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Genel olarak sulu boya kağıdının markası,boyutu, kalitesi, incelik ve kalınlığı ile ebatı suluboya kağıtlarının fiyatlarını belirleyen en önemli faktörlerdir.
 
Ayrıca suluboya kağıtlarının paketler halinde satışa sunulması veya tek tek satılmasında da fiyat farklılaşması ortaya çıkabilmektedir. 
 
Canson suluboya kağıtları en fazla tercih edilen suluboya resim kağıtlarıdır. Canson suluboya resim kağıdı fiyatlarına baktığımızda da tekli suluboya resim kağıdı 7 TL ile 10 TL arasında değişirken ; 10’lu, 15’li, 20’li, 30’lu ve 100’lü canson sulu boya resim kağıtlarının fiyatları da 50 TL  ile 400 TL arasında değişkenlik göstermektedir.