Kategori

Markalar

Fiyat Aralığı


Ürün Listesi


İçerik Detay

SU HAZNELİ SULUBOYA FIRÇASI NEDİR?

Su hazneli suluboya fırçası klasik suluboya fırçalarından farklıdır. Haznesine doldurulan su ile ucuna takılan renk bir bütün olarak çalışıp resim kağıdına boya olarak aktarılan bir mekanizmadır. İstenilen suluboya rengi hazneli boya fırçasının ucuna takılarak kullanılabilir. Hazneli boya rulosunun en etkili avantajlarından birisi de boyaları birbirine karıştırmanın kolaylığıdır. Rahatlıkla renklerin karışım sağlanıp yeni renk varyansları oluşturulabilir.
 
Öte yandan klasik sulu boya fırçalarının kullanımı da zahmetli olabilmektedir. Oysa ki su hazneli suluboya fırçasının kullanımı oldukça pratiktir. Hazneli boya fırçası toplamda üç çeşittir. Bunlar; uç kalınlığına göre birbirinden ayrılmaktadır. İnce uçlu, kalın uçlu (flat- yassı) ve ikisinin arasında kalan orta uçlu (medium) hazneli sulu boya fırçasıdır.
 
Hazneli sulu boya fırçası kaligrafi çalışmalarında, tonlama ve gölgelendirmelerde etkili bir şekilde kullanılır. Dış etkenlere, darbelere ve aşınmalara karşı dayanıklı bir uca sahiptir.
 
Su hazneli suluboya fırçası toplamda 10 ml kapasiteli su haznesine sahiptir.

Su Hazneli Sulu Boya Fırça Fiyatları Nasıldır?

Su hazneli sulu boya fırçası fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Özellikle su hazneli sulu boya fırçasının markası, set halinde olup olmaması, kalitesi ve nasıl bir uca sahip olduğu fiyatları doğrudan etkilemektedir.
 
Hazneli suluboya fırçası fiyatları ortalama 25 TL ile 75 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ayrıca su hazneli sulu boya fırça set fiyatları da 75 TL ile 150 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Su Hazneli Fırça Markaları Nelerdir?

Su hazneli fırça markaları çok çeşitlidir. Özellikle de Pentel su hazneli fırça ve Zig su hazneli fırçalar en fazla tercih edilen su hazneli sulu boya fırçalardır. Öte yandan ressamların sıklıkla kullandığı su hazneli fırça markası Faber Castell olarak öne çıkmaktadır.
 
Profesyonel anlamda resim sanatında ileri düzeyde resim yapan ressamların çoğunluğu Caran D’ache su hazneli fırçaları oldukça fazla kullanırlar.