Kategori

SU BAZLI YAĞLI BOYALAR

Markalar

Fiyat Aralığı

BOYUT


Ürün Listesi


İçerik Detay

SU BAZLI YAĞLI BOYA 

Su bazlı yağlı boya, su ile seyreltilebilen ve yağlı boya görünümünde olan bir boya türüdür. Su bazlı yağlı boyalar iç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca su bazlı yağlı boyaların kullanıldığı diğer alanlar göz önünde bulundurulduğunda ahşap, plastik, cam, porselen, metal, seramik ve beton malzemelere uygulanabilmektedir.

Silinebilir özelliği de bulunan su bazlı yağlı boyalar sararma, solma ve çatlama yapmamaktadır. Canlı ve parlak görünümü estetik bir form kazandırır. Su bazlı yağlı boyalar koku yapmaz. Öte yandan yüksek ve düşük sıcaklıklara dayanıklı olduğu için uygulanan yüzeyde herhangi bir bozulma meydana gelmez.

Su bazlı yağlı boyalar ahşap malzeme üzerinde kullanıldığında doğal bir görünüm sergilerler.

Su bazlı yağlı boyalar klasik yağlı boyalara oranla daha hızlı sürede kurumaktadır. Diğer yandan uygulandığı yüzeyde pürüzsüz bir düzlem yaratır. Böylelikle temizlemesi de oldukça kolaydır. Temizlemek için ise su kullanılabilmektedir.

Su bazlı yağlı boyaların çeşitli çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar mat-yarı mat ve parlak olmak üzere üç çeşittir. 

Su Bazlı Yağlı Boya Fiyatları

Su bazlı yağlı boyaların fiyatları farklılık göstermektedir. Bu farklılık ürünün markası, kalitesi ve boyutu ile doğrudan ilişkilidir. Genel olarak su bazlı yağlı boya fiyatları 50 TL ile 350 TL arasında seyretmektedir. 

Su bazlı yağlı boya fiyatları düşünüldüğünde hem profesyoneller için hem de resim sanatına yeni başlangıç yapanlar için oldukça uygundur.

Su Bazlı Yağlı Boya Renkleri

Su bazlı yağlı boya renkleri çok zengindir. Bütün ana renklerin su bazlı yağlı boyası bulunmakla birlikte kimi ara renkler ise bu ana renklerin karışımı ile elde edilebilmektedir. 

Su bazlı yağlı boya renklerinden en öne çıkanları ise şöyledir: Titanium White Yağlı Boya, Zinc Titanium Yağlı Boya, Buff Titanium Yağlı Boya, Lemon Yellow Yağlı Boya, Raw Umber Yağlı Boya, Paynes Grey Yağlı Boya, Yellow Pal Hue Yağlı Boya ve Rose Madder Yağlı Boya...

Su Bazlı Yağı Boya Markaları

Su bazlı yağlı boya markaları denildiğinde aklınıza onlarca marka gelebilir. Ancak esas olan kalitenin değeridir. Bu nedenle de su bazlı yağlı boyalar da iki marka öne çıkmaktadır. Her iki marka da kalite açısından yüksek kullanıcı deneyimine sahiptir. Bu iki marka Daler Rowney ve Daniel Smith su bazlı yağlı boyalarıdır.