Kategori

Markalar

Fiyat Aralığı

Fırsatlar

BOYUT


Ürün Listesi


İçerik Detay

SIVI (ECOLİNE) SULU BOYA NEDİR?  

Ecoline boyalar, sıvı sulu boyalardır. Sıvı sulu boyalar en çok da plastik şişelerin üretiminde kullanılmaktadır. Hem şeffaf görünüm sağlar hem de renklerini bir gölge gibi sunarlar. Sıvı sulu boyalar canlı ve dinamik renklere sahiptirler. Bu sebeple de grafik çizimlerinin renklendirilmesinde sıklıkla kullanılırlar.
 
Sıvı sulu boya çeşitleri su ile inceltilmez ve diğer renklerle karıştırılmaz. Kendine has renkleri ile uygulama alanı bulurlar. Sıvı sulu boyalar hem tüp içerisinde hem de kalem biçiminde satışa sunulmaktadır.
 
Öte yandan sıvı sulu boyalar kağıt ve sert mukavva kartonlarda kullanılmaktadır. Kullanım açısından daha prestijli bir görünüm sergileyen sıvı sulu boyalar profesyonel ressamlar tarafından yoğun bir şekilde kullanılır. 
 
Sıvı sulu boyalar doğal niteliktedir. Dolayısıyla içerisinde az sayıda kimyasal maddenin dışında neredeyse hiç kimyasal bulunmamaktadır. Resim sanatına başlangıç yapanlar tarafında da kullanılan sıvı sulu boyalar resimlerin daha parlak görünmesine yardımcı olur. Sıvı sulu boyalar daha çok cam şişelerde satışa sunulmaktadır. Ayrıca sıvı sulu boyaların renk skalasının da geniş olduğu bilinmelidir. 

Sıvı Suluboya Markaları Nelerdir?

Sıvı sulu boya markaları kendi içerisinde çok çeşitlidir. Sıvı sulu boya markaları kalite, ebat ve çeşitlerde farklılık göstermektedir. En fazla tercih edilen sıvı sulu boya markaları şunlardır: Vallejo sıvı sulu boya, By Artist sıvı sulu boya ve Talens ecoline sıvı sulu boya markalarıdır. 
 
Bu sıvı sulu boyalar inceltilebilir, seyreltilebilir sulu boyalardır. Özellikle de sulu boya resim kağıdında, çizim kağıtlarında ve mukavvalarda ustalıkla kullanılır. Sıvı sulu boyalar çok zengin bir renk yelpazesine sahiptir. Renk karışımları elde etmek için yaklaşık 45 transparan parlak renk ve 6 opak renk bulunmaktadır.
 
Sıvı sulu boya çeşitleri tekstil tasarımlarında, illüstrasyon ve çizim çalışmalarında etkili bir şekilde kullanılırlar. 

Sıvı Suluboya Fiyatları Nasıldır?

Sıvı (Ecoline) suluboya fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Sıvı sulu boyalar fiyat açısından ekonomiktir. En iyi sıvı sulu boya resim çalışmalarınızı makul düzeyde profesyonel bir şekilde yapabilirsiniz. 
 
Sıvı sulu boya fiyatları ortalama 25 TL - 40 TL arasında değişmektedir. Öte yandan set halinde satışa sunulan sıvı sulu boyalar ise set içerisindeki sıvı sulu boya sayısına göre değişmektedir. Sıvı sulu boyaları set halinde almanızda daha avantajlı olmaktadır. 
 
Sıvı sulu boyalarda çok çeşitli pigmentler kullanıldığı için uzun süre kullanıma uygundur. Üstelik sıvı sulu boyalar birçok boya çeşidine göre daha ekonomiktir. Her bütçeye uygun olan sıvı (ecoline) sulu boya çeşitleri ve renkleri ressamlar ve ressam adayları tarafından etkili bir şekilde kullanılmaktadır.