Kategori

Markalar

Fiyat Aralığı

BOYUT


Ürün Listesi


İçerik Detay

YAĞLI BOYA KALEMİ (Paint Oil Markerlar)

Yağlı boya kalemleri, içerisinde yağ bazlı pigmentlerin bulunduğu kalemlerdir. Yağlı boya kalem çeşitleri hem yüzeye nüfuz ederken hem de estetik görünümü ile canlı çalışmaları teknik olarak desteklemektedir.
 
Özellikle Pebeo yağlı boya kalem çeşitleri en çok talep gören, en fazla tercih edilen yağı boya kalemidir. Uygulandığı yüzeylerin çok çeşitli olduğunu söylemek mümkündür. Yağlı boya kalemleri yüksek pigmentli ve oldukça fazla renk tonunu içerir. 
 
Yağlı boya kalemler hızlı kuruma özelliği gösterir. Ayrıca yağlı boya kalemler pürüzsüz, düz, derinliği olmayan, gözeneksiz yüzeylerde kullanıma daha fazla uygundur. Yağlı boya kalemler resimde gölge yaratma konusunda oldukça etkili olan bir kalem türüdür. Bir boyama kalemi niteliği de taşıyan yağlı boya kalemler tonlama ve çizim kesinkinliği, ışığın kırılması veya yansıtılması noktasında işlevseldir. 
 
Yağlı boya kalemler hem resim sanatına başlangıç yapanlar için hem de profesyonel bir şekilde resim sanatını icra edenler için vazgeçilmez bir resim malzemesidir. Yağlı boya kalemler yağ bazlı kalemlerdir. Yağlı boya kalemler uygulandıktan sonra kuruma işlemi hızla devam eder. Kuruma işlemi tamamlandıktan sonra yağlı boya kalemler çıkmamaktadır. Ancak yağlı boya yardımcılarından terebentin ile temizlenebilir, silinebilirler. 
 
Yağlı boya kalemi uygulandıktan 10 dakika içerisinde tamamen kurumaktadır. Yağlı boya kalemlerin kullanımı da oldukça kolaydır. İçerisindeki boyanın marker kalemin ucuna temas etmesi için kullanmadan önce iyice çalkalanmalıdır. Böylelikle yağlı boya kalemin uç kısmına gelecektir.
 
Yağlı boya markörleri hemen hemen her yüzeyde etkili bir şekilde kullanılabilir. Tuval, cam, karton, ahşap, metal, alçı, seramik, kağıt, porselen ve plastik gibi yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kullanıldığı yüzeyle bütünleşen yağlı boya kalemler estetik bir görünüm de sergilemektedirler. 
 
Yağlı boya marker kalemler canlı, mat, parlak, yarı-mat, eskitilmiş bir yüzey etkisi yaratabilmektedir. Yağlı boya marker kalemlerin iki farklı modeli söz konusudur. Bu ayrım marker kalemin ucunun kalınlığına göre belirlenmektedir. Kalın uçlu yağlı boya marker kalem daha çok kabataslak çizimlerde ve belirginleştirme durumlarında etkin bir şekilde kullanılırken; ince uçlu yağlı boya marker kalemler detaylar için kullanılmaktadır.
 
Özetle, resim yapmak bir yetenek işi değildir. Elbette ki yetenek önemli bir olgudur. Ancak resim yapmak için gereken en önemli şey deneyimlemektir. Yağlı boya resim kalemlerinizi kullanarak daha farklı resimler, daha farklı çalışmalar yapabilirsiniz. Esas olan resim malzemelerini kullanmak ve daha çok çalışma yapmaktır.
 

Yağlı Boya Marker Kalem Markaları

Yağlı boya marker kalem markalarından öne çıkanlar şunlardır: Conda, Pebeo, Sharpie ve Uniball yağlı boya marker kalemdir. Pebeo yağlı boya marker kalemler hem kullanım açısından hem de ekonomik açıdan oldukça caziptir.
 
Pebeo yağlı boya marker kalemlerin kullanım alanları da çok çeşitlidir. En iyi yağlı boya marker kalem olan Pebeo marka yağlı boya kalemler canlı, estetik ve pürüzsüz görünümü ile ressamlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. 

Yağlı Boya Marker Kalem Fiyatları

Yağlı boya marker kalem fiyatları birçok faktöre bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu farklılığın sebebi ise başta kalemin kalitesi, markası ve türü de etkili olmaktadır. Genel olarak yağlı boya marker kalemler 30 TL ile 75 TL arasında değişiklik göstermektedir.