Kategori

Markalar

Fiyat Aralığı

Fırsatlar


Ürün Listesi


İçerik Detay

PASTEL BOYA SETİ NEDİR?

Pastel boya seti, pastel boyaların farklı birçok renginin bir araya getirilmesiyle oluşturulan pastel boya takımıdır. Pastel boya setleri içerisinde ana ve ara renkler olmak üzere kimi yerlerde 100’e yakın renk barındırmaktadır.
 
Pastel boya setleri her zaman hem ekonomik hem de avantajlıdır. Diğer yandan sizlerin daha kaliteli ve profesyonel çalışmalar yapabilmeniz açısından pastel boya setleri oldukça önemlidir.
 
Profesyonel anlamda resimle uğraşan bireyler boya setlerine her zaman ihtiyaç duyarlar. Bunun temel sebebi ise istediği bütün renklerin elinin altında olması imgelediği resim çalışmasını gerçekleştirmesine imkan tanır.

Pastel Boya Seti Fiyatları Nasıldır?

Pastel boya seti fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Boya seti fiyatları çerçevesinde değişkenliğin birçok sebebi bulunmaktadır. Özellikle set içerisindeki pastel boya sayısı fiyatları doğrudan etkilemektedir. 
 
Pastel boya seti fiyatlarının etkileyen diğer önemli sebepler ise şunlardır: pastel boya setinin markası, kalitesi, cinsi, çeşitleri ve renk yelpazesi  de fiyatları etkilemektedir. Pastel boya seti fiyatları ortalama olarak 50 TL ile 2500 TL arasında değişiklik göstermektedir. Fiyat değişiminin en önemli nedeni ise marka ve set içindeki pastel boya sayısıdır. 

Pastel Boya Set Markaları Nelerdir?

Pastel boya set markaları birçok şekil, kalite ve ebatta farklılaşmaktadır. Özellikle de pastel boya set markaları arasında öne çıkanlar şunlardır: Faber Castell pastel boya seti, Vincent pastel boya seti, Cretacolor pastel boya seti, Caran Dache pastel boya seti, Sennelier pastel boya seti ve Mungyo pastel boya seti olarak sıralanabilir.
 
En iyi pastel boya seti kuşkusuz Faber Castell boya seti olarak belirlenir. Okul öncesi dönemden profesyonel resim hayatına kadar herkes tarafından kullanılan pastel boya setleri işlevselliğini korumaktadır.
 
Öte yandan Derwent pastel boya seti, Talens pastel boya seti, Van Gogh pastel boya seti ve Blockx pastel boya seti tasarımcılar, grafikerler, mimarlar ve ressamlar arasında yoğunlukla tercih edilen markalardır. 

Pastel Kalem Seti Nedir?

Pastel kalem seti, pastel boyaların temel yapısından oluşan boya kalemleridir. Kalem pastel boya seti ressamların ve öğrenciler detay gerektiren resimlerde boyamaları daha rahat yapabilmeleri için tasarlanmıştır. Pastel kalem seti eskiz çalışmalarında ve teknik resim boyamalarında sıklıkla kullanılır.
 
Pastel kalemler set halinde satılabildikleri gibi tek tek de satılmaktadır. Pastel boya kalemlerinin uçları köreldiğinde ya da bittiğinde açarken dikkatli olunmalıdır. Pastel boya kalemleri için özel olarak hazırlanmış ve üretilmiş kalemtraş ve bıçaklarla pastel kalemler açılmalıdır. 
 
Pastel kalem setleri de pastel boya setleri gibi çok çeşitlidir. 6’lı pastel kalem seti, 12’li pastel kalem seti, 16’lı pastel kalem seti, 24’lü pastel kalem seti, 36’lı pastel kalem seti, 48’li pastel kalem seti, 72’li pastel kalem seti ve 96’lı pastel kalem setleri kullanıma hazır halde satışa sunulmaktadır. 

Pastel Boya Set Çeşitleri Nelerdir?

Pastel boya set çeşitleri kendi içerisinde birçok gruba ayrılmaktadır. Hem içerisinde bulunan pastel boya sayısı, hem de pastel boya kutusu bakımından iki kısımda ele alınabilir. Ayrıca kalite, marka ve renk skalası da pastel boya set çeşitlerini belirlemektedir. 
 
Ahşap, alüminyum, plastik ve kartondan oluşan pastel boya kutuları en sık bilinen pastel boya kutularıdır. Ahşap kutulu pastel boya setleri daha çok profesyonel ressamlara göre dizayn edilmiş olup; plastik ve kartondan yapılan pastel boya set kutuları da öğrenci ve amatörler tarafından sıklıkla kullanılır. Metal aksamlı pastel boya kutuları da öğrenci tipi pastel boyalar grubuna dahil olmaktadır.
 
Öte yandan pastel boya set çeşitleri de çok fazladır. 6’lı pastel boya seti, 12’li pastel boya seti, 16’lı pastel boya seti, 24’lü pastel boya seti, 36’lı pastel boya seti, 48’li pastel boya seti, 72’li pastel boya seti ve 96’lı pastel boya seti olarak öne çıkmaktadır.