Kategori

Markalar

Fiyat Aralığı

Fırsatlar


İçerik Detay

SULU BOYA SETİ NEDİR?

Sulu boya seti, tablet biçimindeki kuru sulu boyaların 12’li, 24’lü ve 36’lı sulu boya şeklinde set haline getirilmesidir. Yani sulu boyalar teker teker satışa sunulabildiği gibi set halinde de satışa sunulmaktadır. Sulu boya başlangıç seti niteliği de taşıyan bu setlerin içerisinde genel itibariyle bir adet de kaliteli sulu boya fırçası da bulunmaktadır. 
 
Sulu boya setleri kendi içerisinde çok çeşitlidir. Klasik anlamda bir sulu boya setinin kapağı şeffaf ve plastiktir. Sulu boya paleti olarak da kullanılmaya müsait olan bu kapaklar oldukça işlevseldir. 
 
Sulu boyaların tek tek satılabildiğini de söylemiştik. Kaliteli bir sulu boya setinin boyaları tükendiğinde tekrar sulu boya tabletlerinden alınarak kullanılabilir. Öte yandan saydığımız sulu boya setlerin tablet sulu boya setleri olduğu bilinmelidir. Ayrıca bunun yanında tüplü sulu boya setleri de bulunmaktadır. Profesyonel ressamların sıklıkla kullandığı tüplü sulu boya setleri hem estetik görünüm sağlamakta hem de profesyonel anlamda yetkinliğinizi de arttırmaktadır.     

Sulu Boya Set Fiyatları Nasıldır?

Sulu boya set fiyatları birçok faktör etrafında şekillenmektedir. Sulu boya setlerinde bulunan boya sayısı, boyanın kalitesi, boyanın cinsi ve markası sulu boya set fiyatlarını belirlemektedir.
 
Sulu boyaları set halinde almak tek tek almaktan daha ekonomiktir. Dolayısıyla sulu boyaların set halinde alınması tavsiye edilir. Sulu boya setlerin içerisinde ek olarak sulu boya fırçası ve sulu boya paleti de bulunmaktadır.
 
Sulu boya set fiyatlarına baktığımızda ciddi farklılıklar göstermektedir. Profesyonel anlamda ressamların kullandığı sulu boya setlerin fiyatları klasik anlamda kullanılan sulu boya setlerine göre daha yüksek olabilmektedir. 
 
Genel olarak, profesyonel sulu boya setleri 250 TL ile 1500 TL  değişiklik göstermektedir. Ayrıca resim sanatına yeni başlangıç yapanlar için sunulan sulu boya setleri de 50 TL ile 120 TL arasında değişmektedir.

Sulu Boya Set Markaları Nelerdir?

Sulu boya seti markalarına baktığımızda karşımıza zengin bir yelpaze çıkacaktır. Çok çeşitli sulu boya setleri farklı kalite, boyut ve sulu boya kutuları ile satışa sunulmaktadır. En fazla talep göre en iyi sulu boya set markası S.T.Petersburg sulu boyalarıdır. Ayrıca Pebeo sulu boya seti de yine tercih edilenler arasında öne çıkmaktadır.
 
Sulu boya setlerinde markalar kalite açısından birbirinden farklılaştığı gibi içerisindeki sulu boya sayısı ile de farklılaşmaktadır. Yine ressam ve resim sanatına yeni başlangıç yapan amatör ressamların sıklıkla kullandığı sulu boya seti kuşkusuz Tintoretto sulu boya setidir. 
 
Sulu boya set markaları ürettikleri sulu boya setleri ile farklılık gösterirler. Her marka kendi değerini imal ettiği sulu boya setleri ve sulu boya set kutuları ile öne çıkarmaktadır. Kimi sulu boya set markaları ahşap sulu boya set kutusu üretirken; kimi sulu boya set markaları da plastik sulu boya set kutusu üretmektedir.

Profesyonel Sulu Boya Seti Nedir?

Sanatçılar, ressamlar, tasarımcılar ve grafikerlerin sıklıkla kullandığı sulu boya setlerine profesyonel sulu boya setleri denir. Profesyonel sulu boya setleri özellikle resim sanatında uzmanlaşmış ressamların tuval ve resim kağıtlarında yansıtmak istediklerini sulu boya ile yapmak istemeleri ile gelişmiştir. Bundan dolayı profesyonel sulu boya setleri estetik değeri yüksek resim çalışmalarına da kaynaklık etmektedir.
 
Profesyonel sulu boya setlerine resme yeni başlangıç yapan amatör ressamlar için de önemli olduğunu söylemek yanlış olmaz. Profesyonel sulu boya setlerinde bulunan renkler hem çok çeşitli hem de canlıdır. Üstelik renk geçişlerinde şeffaf olan profesyonel sulu boya setleri yaratacağınız imgeleri resim kağıdına aktarmada da size destek olacaktır.