Kategori


Ürün Listesi


İçerik Detay

GUAJ BOYA RESİM MALZEMELERİ NEDİR?

Guaj boya resim malzemeleri guaj boya resim çalışmasının tamamlayıcı malzemeleridir. Dolayısıyla guaj boya resim malzemeleri olmaksızın guaj boya çalışması yapmak pek mümkün değildir. En iyi guaj boya çalışmaları bütün guaj boya malzemelerinin eksiksiz kullanıldığı guaj boya çalışmalarıdır.
 
Guaj boya resim malzemelerinin temelinde guaj boyaların kendisi bulunur. Guaj boyalar birçok renk ve çeşitlilikle guaj boya resim malzemelerinin ayrılmaz parçasıdır. Öte yandan guaj boya resim malzemeleri set halinde satılabildiği gibi tek tek de temin edilebilmektedir. Bu noktada size olan tavsiyemiz guaj boya setlerinin tercih edilmesidir.   
 
Guaj boya setleri dışında guaj fırçası, guaj vernik, guaj yardımcılar ve guaj defterlerin oluşturduğu setler de tercih edilebilir. 

Guaj Boya Resim Malzemeleri Nelerdir?

Guaj boya resim malzemelerine baktığımızda karşımıza çok geniş bir portre çıkmaktadır. Genel olarak guaj boya resim malzemeleri 5 başlıkta incelenebilir. Bunlar:
 
Guaj Boyalar:
Guaj boyalar yaklaşık 50 farklı renge kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Guaj boyalar guaj çalışmalarında ilk başvurulan malzemedir. Guaj boyalar tek tek satılabildikleri gibi setler halinde de 12’li, 14’lü ve 24’lü guaj boya setleri halinde de satılabilmektedir.
 
Guaj Yardımcılar:
Guaj yardımcılar da guaj boya resim malzemelerinin ayrılmaz parçalarındandır. Özellikle doku medyumları, maskeleme sıvıları, taneleştirme medyumları, öküz ödü sıvısı, arap zamkı ve kuruma geciktirici gibi guaj yardımcılar en temel nitelikteki guaj boya resim malzemeleridir.
 
Guaj yardımcılar guaj boyaların parlaklığını, koyuluğunu, kıvamını ve yoğunluğunu doğrudan etkilemektedir. Ayrıca uygulanan guaj boyaların daha erken ya da daha geç kuruması da kullanılan guaj yardımcıları ile ilgilidir. 
 
Guaj Fırçalar:
Guaj boya fırçaları da guaj boya resim malzemeleri arasındadır. Çok farklı tip ve şekillerde bulunan guaj boya fırçaları guaj boya resim çalışmasında en etkili araçlardan biridir. Ayrıca guaj boya fırçaları guaj boya tablolarında uygulanan tüm tekniklerin de başrol oyuncusudur.
 
Guaj boya fırçaları olmaksızın guaj boya çalışması yapmak mümkün değildir. Dolayısıyla guaj boya resim malzemeleri arasında guaj boya fırçaları önemli yer tutmaktadır.
 
Guaj Defter ve Kağıtlar:
Guaj boya resim malzemelerinde temel görev gören guaj defter ve kağıtlar guaj boyaların guaj fırçalar aracılığıyla uygulandığı yüzeylerdir. Bu perspektifle baktığınızda guaj boya defter ve kağıtların önemi de açığa çıkmış oluyor. 
 
Guaj boya defterler guaj boya kağıtların bir araya getirilmiş halidir. En önemli avantajı ise guaj boya çalışmalarınızın hem bir arada olmasını sağlar hem de çalışmalarınızın değişim yüzünü rahatlıkla görebilirsiniz. 
 
Guaj Vernikler: 
Guaj vernikler de guaj boya resim malzemelerinde sıklıkla kullanılan ürünlerden biridir. Özellikle de guaj boya çalışmalarının yüzeylerinin korunması, darbelere karşı dayanıklı olması ve parlaklığının arttırılması durumlarında guaj vernikler önemli roller oynamaktadır.   

Guaj Boya Resim Malzemesi Fiyatları Nasıldır?

Guaj boya resim malzemesi fiyatları malzemenin çeşidine göre değişkenlik göstermektedir. Dolayısıyla guaj boya resim malzemeleri fiyatlandırılırken her ürün kendi içerisinde değerlendirilir. Yine guaj boya resim malzemeleri birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. 
 
Genel olarak guaj boya resim malzemelerinin markası, kalitesi, tek tek mi yoksa set halinde mi satıldıkları, cinsi, çeşitleri ve modelleri guaj boya resim malzemesi fiyatlarını belirlemektedir. 
 
Guaj boya resim malzemelerinden verniklerin, guaj boya yardımcılarının, guaj boya kağıt ve defterlerin, guaj boya çeşitlerinin ve guaj boya fırçalarının fiyatları tek tek değişmektedir. Bundan dolayı da sabir bir ortalama fiyat söylemek oldukça zordur. En uygun guaj boya resim malzemesi fiyatları Art Sanatsal garantisi ile burada!