Markalar

Fiyat Aralığı

Fırsatlar

St.PETERSBURG 1112 SERİSİ

St.PETERSBURG 1112 SERİSİ

St.PETERSBURG 2113 SERİSİ

St.PETERSBURG 2113 SERİSİ

St.PETERSBURG 3112 SERİSİ

St.PETERSBURG 3112 SERİSİ

TINTORETTO 107 SERİSİ

TINTORETTO 107 SERİSİ

TINTORETTO 108 SERİSİ

TINTORETTO 108 SERİSİ

TINTORETTO 450 SERİSİ

TINTORETTO 450 SERİSİ

TINTORETTO 334 SERİSİ

TINTORETTO 334 SERİSİ

TINTORETTO 424 SERİSİ

TINTORETTO 424 SERİSİ

VINCENT 043 SERİSİ

VINCENT 043 SERİSİ

VINCENT 100 SERİSİ

VINCENT 100 SERİSİ

VINCENT 110 SERİSİ

VINCENT 110 SERİSİ

VINCENT 123 SERİSİ

VINCENT 123 SERİSİ

VINCENT 976 SERİSİ

VINCENT 976 SERİSİ

VINCENT 995 SERİSİ

VINCENT 995 SERİSİ

BY ARTIST 76 SERİSİ

BY ARTIST 76 SERİSİİçerik Detay

GUAJ BOYA FIRÇASI

Guaj boya fırçası, guaj boya çalışmaları için özel olarak tasarlanmış, kullanımı pratik ve çok fonksiyonel yapıdadır. Guaj boya fırçası opak olan yani kapatıcı, örtücü özelliği bulunan guaj boyaların tuval, kağıt ve ahşap üzerinde en iyi şekilde yansımasını sağlayan boya fırçalarıdır. 
 
Guaj boya fırçaları guaj boya ile uyumludur. Guaj boyaların üretiminde kullanılan Arap Zamkı guaj boyanın yoğunluğunu arttırdığı için yüzeyde katmanlar oluşturmaktadır. Guaj boya fırçaları katmanlar biçiminde yayılan guaj boyaların zeminde kolayca yayılabilmesine olanak sağlar. Katmanlar halinde yüzeyde biriken guaj boyalar opak konuma geçer ve ışığın da geçmesini engeller. 
 
Guaj boya fırçalarının seçiminde mutlaka düşünülmesi gereken ilk konu guaj boya resmin içeriğidir. Eğer ayrıntı çalışacaksanız sert kıllı guaj boya fırçası tercih edebilirsiniz; ancak manzara çalışması yapacaksanız yumuşak kıllı fırçaları seçmenizde fayda vardır. Guaj boya çalışmalarında dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da fırça seçimidir. Doğru fırçayı doğru çalışma için seçemezseniz imgelediğiniz resim çalışmasını yapamazsınız! Bundan dolayı da guaj boya fırça seti satın alarak bütün guaj boya fırçalarına sahip olmanız size avantaj sağlayacaktır. 

Guaj Boya Fırça Fiyatları

Guaj boya fırça fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Guaj boya fırçası fiyatlarını etkileyen faktörler ise guaj boya fırçasının markası, kalitesi, cinsi, modeli, çeşitleri ve set halinde satılıp satılmaması doğrudan doğruya guaj boya fırça fiyatlarını etkilemektedir.
 
Guaj boya fırçası fiyatlarının temel değişimi ise kıl yapısının farklı olmasıdır. Sentetik ve doğal kıllara sahip fırçaların fiyatları birbirinden farklılık gösterir. Özellikle de samur kılı fırçaların fiyatları plastik kıllı fırçalara göre daha pahalıdır.
 
Guaj boya fırçası fiyatları ortalama olarak 10 TL ile 750 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Ayrıca set halinde satılan guaj boya fırçaları da yine set içerisindeki fırça sayısına bağlı olarak değişkenlik gösterir. 

Guaj Boya Fırçası Çeşitleri Nelerdir?

Guaj boya fırçası çeşitleri birbirinden ayrılırken iki nedenden dolayı ayrım yapılır. Bunlardan birincisi guaj boya fırçasının şekli diğeri ise kıl yapısıyla ilgili olandır. Biçim bakımından guaj boya fırçaları şu şekilde sıralanmaktadır: düz uçlu guaj boya fırçası, yan kesik guaj boya fırçası, yelpaze guaj boya fırçası, yuvarlak guaj boya fırçası, uzun kılıç çizgi guaj boya fırçası, uzun çizgi guaj boya fırçası, timsah dili guaj boya fırçası, kedi dili guaj boya fırçası, oval guaj boya fırçası, tarak guaj boya fırçası ve detay guaj boya fırçası olarak öne çıkmaktadır.   
 
Öte yandan guaj boya fırçaları samur kılı, sentetik, at kılı, domuz kılı ve sincap kılı guaj boya fırça çeşitlerindendir. Guaj boya fırça çeşitleri guaj boyanın yapısına uygun bir şekilde üretilmekte ve yapacağınız guaj boya çalışmalarına göre çeşitlenmektedir.

Guaj Boya Fırçası Markaları Nelerdir?

Guaj boya fırçası birçok markadan oluşmaktadır. Guaj boya fırça markaları genel olarak kalite, cins, çeşit, model ve kullanım biçimlerine göre farklılık göstermektedir. Ressamlar ve ressam adayları tarafından en fazla tercih edilen guaj boya fırça markası Pebeo guaj boya fırçası ve Vincent guaj boya fırçası çeşitleri ve modelleridir. 
 
Guaj boya fırçası çeşitleri kendi içerisinde seriler halinde ayrılmaktadır. Örneğin: Tintoretto guaj boya fırçası 107, 108, 334, 424 ve 450  serilerinden oluşmaktadır. Bu seriler söz konusu markanın ürettiği guaj boya fırçalarının çeşitlerinin birbirinden ayrılması için kullanılmaktadır. 
 
Öte yandan guaj boya fırçasını profesyonel anlamda guaj boya çalışması yapanlar da kullanmaktadır. Bu noktada guaj boya ressamlarının ve tasarımcıların tercihi Raphael guaj boya fırçası ve S.T.Petersburg guaj boya fırçası olmaktadır.
 
S.T.Petersburg guaj boya fırça serilerinden ise sıklıkla tercih edilenler 1112, 2113 ve 3112 guaj boya fırça serileridir.