Kategori


Ürün Listesi


İçerik Detay

GUAJ BOYA DEFTER VE KAĞITLAR NEDİR?

Guaj boya defter ve kağıtları guaj boya ile uyumlu bir şekilde üretilen kağıt ve defterlerdir. Dolayısıyla guaj boya resim çalışmaların rahatlıkla yapılabildiği kağıtlar klasik resim kağıtlarından farklıdır. Guaj boya kağıdının yüzeyi oldukça esnektir. Esnek bir yüzey guaj boyanın emilmesi için mükemmel avantajlar sunmaktadır.
 
Guaj boya defteri ise birden fazla guaj boya kağıdının defter haline getirilmesi ile oluşmuştur. Guaj boya defterinin birçok avantajı bulunmaktadır. En önemli avantajı ise guaj boya çalışmalarınızın bir arada olmasını sağlamaktadır.    
 
Guaj boya için özel olarak hazırlanmış kağıt ve defterlerden kullanma fırsatınız bulunmuyorsa mutlaka bir resim kağıdını guaj boyaya uyumlu hale getirerek kullanınız. Guaj boyanın yapışması ve kağıtla bütünleşmesi için resim kağıdı guaj boyaya uygun olarak astarlanmalıdır. 
 
Guaj boya kağıtlarını birçok ebat, şekil ve marka ile Art Sanatsal’dan edinmek mümkün! Set halinde ya da tek tek; defter ya da rulo biçiminde birçok resim kağıdı kullanıma hazırdır. Guaj boya kağıdı asitsiz bir zemine sahiptir.
 
Guaj boya resim çalışması yapan profesyoneller ve resim sanatına yeni başlayanlar için guaj boya kağıt ve defterlerin kullanımı uygundur. A3, A4 ve A5 gibi farklı boyutları bulunan guaj boya kağıtları herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Guaj boyanın uygulanırken özel bir kağıda ihtiyaç duyması guaj boya kağıtların kullanımını zorunlu hale getirmiştir. 

Guaj Boya Defter ve Kağıt Fiyatları Nasıldır?

Guaj boya defter ve kağıt fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Özellikle guaj boya kağıtların kalitesi, markası, çeşiti, cinsi, modeli ve tekli ya da set halinde paket biçiminde satılıp satılmaması fiyatı doğrudan etkilemektedir.
 
Guaj boya defterlerin fiyatları ise defterin kalınlık, ebat ve markasına göre farklılık göstermektedir. Öte yandan guaj boya kağıt ve defterlerin fiyatlarını ortalama olarak belirlemek pek mümkün değildir. Çünkü guaj boya kağıtları kimi paketlerde 10 adet;  kimi paketlerde ise 30 adet bulunmaktadır. Durum böyle olunca da fiyatlar birbirinden farklılık gösterir. 

Guaj Boya Defter ve Kağıt Markaları Nelerdir?

Guaj boya kağıt ve defter markaları genel olarak üretilen guaj boya kağıtların yapısına göre farklılaşmaktadır. Arches guaj boya kağıt ve defterler, Fabriano guaj boya defter ve kağıtları, Canson guaj boya kağıt ve defterler, Reeves guaj boya kağıt ve defterler ile Clairefontaine guaj boya kağıt ve defterler öne çıkan guaj boya defter ve kağıt markalarıdır. 
 
Ressamların, grafikerlerin, tasarımcıların, mimarların, mühendislerin ve sanatçıların en sık kullandığı guaj boya kağıt ve defter markası Fabriano guaj boya kağıt markasıdır.