FIRÇA, resim sanatına başlarken seçimine önem gösterilmesi gereken materyaller arasındadır. Resim yapılan yüzeylerde özel üretilen fırçalar resim kalitesi başarısında önemli rol oynar. Tasarladığınız formları yüzeye aktarmak ve renklendirmek için uygun özelliklere sahip fırça seçimi yapılmalıdır.


Markalar

Fiyat Aralığı

Fırsatlar

AKRİLİK VE YAĞLIBOYA FIRÇALARI

AKRİLİK VE YAĞLIBOYA FIRÇALARI

SULUBOYA FIRÇALARI

SULUBOYA FIRÇALARI

MİNYATÜR VE TEZHİP FIRÇALARI

MİNYATÜR VE TEZHİP FIRÇALARI

HOBİ FIRÇALARI

HOBİ FIRÇALARI

SERAMİK VE ÇİNİ FIRÇALARI

SERAMİK VE ÇİNİ FIRÇALARI

DOKU FIRÇALARI

DOKU FIRÇALARI

ZEMİN VE VERNİK FIRÇALARI

ZEMİN VE VERNİK FIRÇALARI

KAUÇUK FIRÇALAR

KAUÇUK FIRÇALAR

SU HAZNELİ FIRÇALAR

SU HAZNELİ FIRÇALAR

RESTORASYON FIRÇALARI

RESTORASYON FIRÇALARI

FIRÇA SETLERİ

FIRÇA SETLERİ

FIRÇA MALZEMELERİ

FIRÇA MALZEMELERİfırça detay

FIRÇA, resim sanatına başlarken seçimine önem gösterilmesi gereken materyaller arasındadır. Resim yapılan yüzeylerde özel üretilen fırçalar resim kalitesi başarısında önemli rol oynar. Tasarladığınız formları yüzeye aktarmak ve renklendirmek için uygun özelliklere sahip fırça seçimi yapılmalıdır. Boya çeşitlerine göre farklı özellikte boyalar olduğu gibi faklı özellikteki kıl yapıları olan fırça seçimleri de bulunmaktadır. Yüzeylerde farklı teknikler uygulamanızı sağlar. Resim yapılan yüzeylere boyayı yaymayı sağlayan fırçalar, resmin başarısında büyük bir rol üstlenir. Resimde kullanılan tüm fırçalar, zihninizde tasarladığınız formları yüzeye aktarmak ve renklendirmek için uygun özelliklere sahip olmalıdır. Tasarladığınız formlara en uygun fırçalar kullandığınızda, çizim ve renklendirmelerde hem en güzel, hem de en hızlı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Bu bağlamda, resim fırçası seçiminizi belirleyen esas unsur, hangi tür boyayı hangi teknikle hangi yüzeye uygulamak istediğinizdir. Zira sulu boya veya yağlı boya gibi farklı özellikteki boyalar için olduğu kadar, farklı yüzeylerde farklı teknikleri başarıyla uygulamanıza imkan sunan farklı fırçalar da mevcuttur.

Fırçalar Çeşitleri; Doğal Kıllı Fırçalar, Sentetik Kıllı Fırçalar, Yassı Fırçalar, Oval Fırçalar, Yelpaze Fırçalar, Yağlı Boya Fırçaları, Sulu Boya Fırçaları, Akrilik Boyala Fırçaları, Hobi Fırçaları, Dekoratif Boyama Fırçaları, Tezhib Fırçaları, Minyatür Fırçaları Astar Fırçaları, Makyaj Fırçaları ve Resim Fırçaları olarak çeşitlere ayrılmaktadır. Fırçalar resim, hobi ve sanat çalışmalarının en önemli araçlarından biridir.

 

 

 

Devamını Oku