Markalar

Fiyat Aralığı

BOYUTAKRİLİK SPREY BOYA

Grafiti yapanlar, ressamlar, grafikerler, dekorasyoncular ve tasarım sanatçıları tarafından sıklıkla kullanılan akrilik içerikli sprey boyalardır. Farklı uç seçenekleriyle kullanımı kolay olan akrilik sprey boyalar, sanatçılara uygun çalışma zemini hazırlar. 

Daha öncelerden de belirttiğimiz üzere akrilik boya hızlı kuruyan bir boya türüdür. Ancak akrilik sprey boyanın daha hızlı kuruduğu bilinmelidir. Çünkü sprey çalışmasıyla püskürtülen akrilik boyalar uygulanan yüzeyde eşit bir biçimde dağılır ve daha hızlı kurur.

Keen sprey boya markası ile birlikte daha kaliteli ve canlı görünümlere sahip resimler elde edilebilir. Akrilik sprey boya çeşitlerinde farklı renk seçenekleri ile istenilen her türlü renk çalışması da yapılabilir. Hem hobi amaçlı hem de profesyonel sanatsal çalışmalar akrilik sprey boyalarla daha etkin bir biçimde yapılabilmektedir.

Akrilik Sprey Boya Nerelerde Kullanılır ?

Akrilik sprey boyalar hemen hemen her zemine uygulanabilir. Seramik, ahşap, duvar, kağıt, tuval, cam, kumaş ve porselen yüzeylerde etkili bir şekilde kullanılabilir. Akrilik sprey boya ile seramik ve ahşap boyamalarınızı taşırmadan daha pratik bir biçimde yapabilirsiniz.

Öte yandan akrilik sprey boya ile duvar sanatı olarak öne çıkan grafiti boyamalarında da etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca tekstil ürünlerinde baskıların renklendirilmesinde akrilik sprey boyalar da kullanılmaktadır. 

Seramik sanatında öncü olan ülkemizde  cam, porselen ve seramiklerin boyanmasında da yine akrilik sprey boyalar kullanılmaktadır. Ancak temelde akrilik sprey boyalar tuvalde ve akrilik kağıt ve defterlerde çizilen resimlerin boyanmasında kullanılır. 

Akrilik Sprey Boyanın Avantajları Nelerdir ?

Akrilik sprey  boyalar sanatçının zamanı doğru kullanmasını sağlar. Kısa süre içinde çok daha fazla çalışmalar ortaya çıkarılabilir. Ayrıca püskürtme yöntemiyle farklı sprey başlıkları kullanılarak hayalinizdeki tuvale yansıtmak artık çok kolay. 

Akrilik sprey boyalar aynı zamanda ekonomiktir. Akrilik boyalara oranla akrilik sprey boya fiyatları daha uygundur. Her bütçeye uygun fiyat seçeneklerinin olması birçok kişi tarafından rahatlıkla kullanılmasına olanak tanır.

Öte yandan akrilik sprey boyanın en önemli avantajı her zeminde aynı etkiyi gösterebilmesidir. Tuvalde ne kadar canlı ve estetik görünüm sergiliyorsa duvarda da aynı canlılıkta görünmektedir.

Akrilik Sprey Boya Fiyatları Nasıldır ?

Akrilik sprey boya fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişebilmektedir. Hem ürünün kalitesi hem de boyutu fiyatın belirlenmesinde etkilidir. Piyasa şartlarında çok düşük fiyatta olan akrilik spreyler olduğu gibi çok yüksek fiyatlarda da akrilik sprey boyalar bulunmaktadır.

Genel olarak akrilik sprey boya fiyatları 35 TL ile 85 TL arasında seyretmektedir.  

Akrilik Sprey Boya Nasıl Kullanılır ?

Akrilik sprey boyaların nasıl kullanılacağına dair birçok madde sıralanabilir. Akrilik sprey boyanın kullanım tekniklerini toplamda 9 maddede ele alarak inceleyeceğiz. Bunlar;

Kullanılacak olan akrilik sprey boya kutusunu 2 dakika boyunca çalkalayınız. Bu işlem metal tüp içerisindeki boyanın karışımının tam anlamıyla sağlanması için oldukça önemlidir.

Ardından sprey boyanın uygulanacağı zeminin ya da yüzeyin temiz ve kuru olması gerekmektedir. Temiz ve kuru olmayan yüzeylerde akrilik sprey boya istenilen sonuçları vermeyecektir.

Akrilik sprey boyayı uygulamadan önce yüzey üzerinde bir alana uygulamakta fayda vardır. Böylelikle zeminin genelinde tasarlanan boyamanın, öncesinde görülmesini sağlayacaktır.

Akrilik sprey boyanın temas etmesini istemediğiniz kısımlar varsa o alanları korunaklı bir şekilde kapatmalısınız.

Sprey boyanın uygulanacak alana 30 cm uzaklıktan uygulanması gerekir. Yakın bir şekilde akrilik sprey boya uygulanırsa yüzeyde istenmeyen sonuçlar görülebilir.

Yüzeye uyguladığınız sprey boyayı eşit bir biçimde her alana aynı derecede temas etmesine dikkat ediniz.

İlk başta 2 dakika boyunca çalkalanan sprey boya kutusu işlem esnasında da ara ara 10 saniye biçiminde çalkalanmalıdır.

Akrilik sprey boyanın canlı ve estetik görünmesi sizin elinizdedir. Bundan dolayı akrilik sprey boyayı yüzeye 2-3 defa uygulayınız. 

En son işlemde ise boyamanın sonlandırılıp, kurumaya bırakılmasıdır. Akrilik sprey boyanın kuruması yüzeyden yüzeye farklılık gösterse de ortalama 3-6 saat diliminde kuruma işlemi tamamlanır.